پژوهش - فناوری ؛ گامی به سوی آینده

 

امروزه در سراسر جهان ، محوری بسیار مهم به آموزش برای دانش آموزان اضافه شده است که آموزش را برای آنها از حالت سنتی و تئوری ، خارج سازد. محور پژوهش و تحقیق ، باعث می شود تا نه تنها مهارت ها و تجربه های دانش آموزان پرورش و توسعه می یابد ، بلکه درک بهتری از مفاهیم ریشه ای دروس خود به دست آورند. از این رو ما در ملت تلاش می کنیم تا با برنامه ریزی ها و کارگاه های مختلف ، متنوع و جذاب ، تحقق اهداف آموزشی خودمان را دست یافتنی تر از گذشته نماییم. لازم به ذکر است ، بر اساس تحقیقات صورت گرفته در دهه های گذشته ، دانش آموزانی که با مطالعه و علم صرف ، وارد فضای کسب و کار می شوند ، نسبت به آنهایی که علاوه بر مطالعه ، مهارت ها و تجربیات گوناگونی را به همراه خود دارند ، شانس کمتری برای رسیدن به موفقیت دارند. گفتنی است تحقیق و پژوهش ، باعث می شود تا کیفیت آموزش های دانش آموزان نیز افزایش یابد و به درک بهتری از مفاهیم ریشه ای دروس برسند.

در سالیان گذشته ، دپارتمان پژوهش-فناوری ملت ، مقام ها ، تقدیر نامه ها و افتخارات زیادی را توسط دانش آموزان توانمند و مستعد خود به دست آورده است که از جمله آنها می توان به کسب رتبه های برتر در مسابقات سازه ماکارونی و رباتیک در سطح منطقه و استانی تهران ، مقام های برتر در زمینه مقاله های تحقیقاتی و افتخارنامه های بسیاری به جهت حضور در مسابقات معتبر دانشگاهی ، اشاره کرد.

اما شاید مهمتر از اینها ، حضور همگانی دانش آموزان در جشنواره نوجوان خوارزمی ، به مدت دو سال تحصیلی متوالی (1398-1399 و 1399-1400) می باشد که نشان از انگیزه های فراوان ایشان برای کسب موفقیت های ارزشمند در ار این زمینه است. این انگیزه در میان آنها از همان ابتدا ورود به مجتمع ملت آغاز می شود و تا پایان راه آنها توسط عوامل مجرب و با سابقه تقویت می شود تا با روحیه ای عالی ، وارد مقطع تحصیلی عالی شوند.

 امکانات ورزشی و رفاهی
دستاوردهای مجتمع آموزشی ملت
اهداف دبیرستان ملت

گالری تصاویر مدرسه